Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Rozgrywka Khaleda Miszaala

Rozgrywka Khaleda Miszaala

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Hamas to nie tylko główna siła zbrojna po palestyńskiej stronie sporu z Izraelem. Organizacja, świętująca 25-lecie istnienia, to też siła polityczna. Trudno wyobrazić sobie rozmowy pokojowe bez Hamasu, którego lider nadal nie uznaje Izraela.
G

Gazę zalało morze soczystej zieleni. Zielone były szaliki, czapki na głowach widzów, zielone chorągiewki w ich dłoniach. Nawet dywan na wielkiej scenie był zielony. Przemawiali z niej przywódcy Hamasu, „ruchu islamskiego oporu”, którzy zielony – kolor islamu – obrali za swój symbol.

W sobotę 8 grudnia powodów do radości było wiele. Po pierwsze, „ruch oporu odniósł właśnie zwycięstwo nad syjonistycznym wrogiem”. Czyli: po ośmiu dniach bombardowań Izrael zrezygnował z inwazji lądowej na Strefę Gazy i przystał na rozejm z Hamasem. Po drugie, tego dnia, organizacja obchodziła okrągłą – dwudziestą piątą – rocznicę powstania. A po trzecie i chyba najważniejsze, z tej okazji do Gazy po raz pierwszy przyjechał Khaled Miszaal, polityczny przywódca Hamasu.

SPOJRZENIE PRZYWÓDCY

Mieszkańcy Gazy tysiącami przyszli zobaczyć tę – dotąd znaną im tylko z...

9613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]