Reklama

Rozgrywka Khaleda Miszaala

Rozgrywka Khaleda Miszaala

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Hamas to nie tylko główna siła zbrojna po palestyńskiej stronie sporu z Izraelem. Organizacja, świętująca 25-lecie istnienia, to też siła polityczna. Trudno wyobrazić sobie rozmowy pokojowe bez Hamasu, którego lider nadal nie uznaje Izraela.
G

Gazę zalało morze soczystej zieleni. Zielone były szaliki, czapki na głowach widzów, zielone chorągiewki w ich dłoniach. Nawet dywan na wielkiej scenie był zielony. Przemawiali z niej przywódcy Hamasu, „ruchu islamskiego oporu”, którzy zielony – kolor islamu – obrali za swój symbol.

W sobotę 8 grudnia powodów do radości było wiele. Po pierwsze, „ruch oporu odniósł właśnie zwycięstwo nad syjonistycznym wrogiem”. Czyli: po ośmiu dniach bombardowań Izrael zrezygnował z inwazji lądowej na Strefę Gazy i przystał na rozejm z Hamasem. Po drugie, tego dnia, organizacja obchodziła okrągłą – dwudziestą piątą – rocznicę powstania. A po trzecie i chyba najważniejsze, z tej okazji do Gazy po raz pierwszy przyjechał Khaled Miszaal, polityczny przywódca Hamasu.

SPOJRZENIE PRZYWÓDCY

Mieszkańcy Gazy tysiącami przyszli zobaczyć tę – dotąd znaną im tylko z...

9613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]