Reklama

Równania pozornie skomplikowane

Równania pozornie skomplikowane

11.05.2003
Czyta się kilka minut
N

Nad łóżkiem chorej sześć obrazków. Matka Boska Nieustającej Pomocy, cztery Matkie Boskie Częstochowskie i straszliwie wylalkowana Matka Boska Karmiąca. Matka Boska, tu właśnie, w tej spelunce. Jakich modlitw wysłuchuje Advocata nostra, co z nich może przekazać Synowi? Jakie są modlitwy starej pijaczki (...), po której skrzętnie chowa się flaszki, żeby »panie pielęgniarki nie widziały«? Kim ona jest, poza tym, że jest naszą chorą, przedmiotem naszych starań, naszej troski od tylu lat?” - pisała w pamiętniku o jednej z podopiecznych, jakich znalazła na krakowskim Kazimierzu Hanna Chrzanowska, jedna z pierwszych w Polsce osób, zajmujących się pielęgniarstwem społecznym.

„Po co mi takie wyróżnienie”

Elżbieta Lubińska ma cięty język. Chrzanowska zrozumiała to już podczas pierwszej rozmowy w 1968 r. - Nie lubię starych ludzi, działają mi na nerwy -...

31748

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]