Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Rotmistrz i Auschwitz

Rotmistrz i Auschwitz

14.02.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 6 / 2015
W

W notatce „Auschwitz i Pilecki”, opisującej sprawę wrzawy wokół niewysłania zaproszenia na obchody 70-lecia wyzwolenia obozu do najbliższej rodziny Rotmistrza, pojawiła się informacja, że na całą sytuację „poskarżyła się córka Witolda Pileckiego”. Otóż zanim pani Zofia Pilecka-Optułowicz cokolwiek powiedziała (a nie zabierała jako pierwsza głosu w tej sprawie) – fakt niezaproszenia jej rodziny na obchody do Auschwitz opisał któryś z popularnych blogowiczów prawicowych (chętnie używających postaci historycznej dla podniesienia rangi własnej osoby), zaś inne z kolei media podchwyciły ów wątek; to, co później powiedziała pani Zofia, było wyłącznie reakcją na wiele telefonów, jakie dostawała z prośbą, by odnieść się do tej sprawy.
Pani Zofia nigdy by sama publicznie takich skarg nie zgłaszała – jest osobą taktowną i wrażliwą i nie ma jakichkolwiek aspiracji do „bycia na świeczniku”. Piszę o tym, gdyż jeszcze wczoraj rozmawiałyśmy na ten temat – pani Zofia jest moją zaprzyjaźnioną sąsiadką i pomagam jej np. w kwestii kontaktów ze szkołami noszącymi imię jej ojca (to starsza pani, która nie używa komputera ani nie korzysta z internetu).
Ten list jest wyłącznie moją inicjatywą – chciałabym, aby było wiadomo, jak faktycznie wyglądała cała ta historia.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]