Reklama

Rosyjskie śledztwo nie będzie uczciwe

Rosyjskie śledztwo nie będzie uczciwe

21.07.2014
Czyta się kilka minut
Szczątki zestrzelonego przez prorosyjskich separatystów boeinga leżą rozrzucone na przestrzeni 10 km, nikt ich dotąd nie zabezpieczył.
Fot. Evgeniy Maloletka / AP / EAST NEWS
Z

Zwłoki pasażerów zaczęto zbierać dopiero po trzech dniach; przedtem leżały na polach i pastwiskach. Grupa tak zwanych ekspertów z Doniecka miała oglądać ciała. Skąd jednak są i czy w ogóle wiedzą, co robią? Nie wiadomo.
Wiadomo za to jedno: grupy prorosyjskich separatystów, z bronią, pilnują dostępu do najważniejszych miejsc, w których leżą szczątki samolotu. Dowódca jednej z większych z nich przedstawia mi się pseudonimem „Ponury”. Ma ze sobą identyfikator w barwach nieuznawanej „Donieckiej Republiki Ludowej”, na którym napisano: „Prokuratura Generalna”. Nie chce podać nazwiska.
To właśnie „Ponury” dwa razy oddał strzał w powietrze. Były to strzały, dzięki którym przeszedł do historii. A przynajmniej – trafił do światowych agencji prasowych, choć agencje nie wiedziały, że chodzi o „Ponurego”. Najpierw strzelił, gdy na miejsce próbowała dostać się misja OBWE. Potem,...

10922

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]