Reklama

Retoryka z innej epoki

Retoryka z innej epoki

04.10.2007
Czyta się kilka minut
JACEK STAWISKI: - Czy wybory w Polsce opóźnią rokowania nt. tarczy antyrakietowej?
D

DANIEL FRIED: - Na pewno, ale to nie tragedia. Gdy zbierze się nowy lub stary-nowy rząd, będziemy je kontynuować.

- A jeśli nowy rząd powie "nie" tarczy?

- Wtedy jej w Polsce nie będzie, to oczywiste. Ale rozmawialiśmy nie tylko z rządem, również z opozycją. Przekonujemy, że zgoda w tej sprawie posłuży Polsce, ­NATO i Europie.

- Rozmawiacie z opozycją? Z którymi partiami?

- Kontakty z opozycją nie są czymś niezwykłym. Utrzymujemy ciągle stosunki z polską opozycją, tak jak polska ambasada w USA kontaktuje się z opozycją w Stanach. To szczególnie istotne w przypadku spraw zagranicznych, jak tarcza.

- A jeśli obecna opozycja uzna potem, że projekt jest niekorzystny dla Polski bądź popsuje stosunki z Rosją? Czy Ameryka wycofa się z budowy lub przeniesie ją do innego państwa?

- System...

6340

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]