Reklama

Retoryka z innej epoki

Retoryka z innej epoki

04.10.2007
Czyta się kilka minut
JACEK STAWISKI: - Czy wybory w Polsce opóźnią rokowania nt. tarczy antyrakietowej?
D

DANIEL FRIED: - Na pewno, ale to nie tragedia. Gdy zbierze się nowy lub stary-nowy rząd, będziemy je kontynuować.

- A jeśli nowy rząd powie "nie" tarczy?

- Wtedy jej w Polsce nie będzie, to oczywiste. Ale rozmawialiśmy nie tylko z rządem, również z opozycją. Przekonujemy, że zgoda w tej sprawie posłuży Polsce, ­NATO i Europie.

- Rozmawiacie z opozycją? Z którymi partiami?

- Kontakty z opozycją nie są czymś niezwykłym. Utrzymujemy ciągle stosunki z polską opozycją, tak jak polska ambasada w USA kontaktuje się z opozycją w Stanach. To szczególnie istotne w przypadku spraw zagranicznych, jak tarcza.

- A jeśli obecna opozycja uzna potem, że projekt jest niekorzystny dla Polski bądź popsuje stosunki z Rosją? Czy Ameryka wycofa się z budowy lub przeniesie ją do innego państwa?

- System...

6340

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]