Reklama

Reprezentacja

Reprezentacja

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Rodacy i rodaczki, Panie i Panowie: gra repra!
T

Trzeba więc wejść na stadionową narodową trybunę i śmiało zakrzyknąć: Polacy, czy mając jako premierkę Panią Beatę Szydło, możemy zarazem mieć w reprezentacji kogoś tak absolutnie niereprezentacyjnego jak Lewandowski? W ramach nomen omen eliminacji dobrze byłoby jednak dokonać mentalnego i aksjologicznego audytu narodowej, bądź co bądź, reprezentacji i przywrócić piłkę zwykłym Polakom. Mam nadzieję, że rząd pójdzie za ciosem reform, szybko i zdecydowanie zmieniając również ewidentną futbolową patologię, tę z orzełkiem na piersi. Powiedzmy sobie prosto w oczy: to nie jest prawdziwie polska reprezentacja. Przecież tam jest sitwa! Niech „eliminacje” nie będą pustym słowem, ci ludzie nie mogą w naszym imieniu pojechać do Rosji.

Pani Premier! Miliony zwykłych Polek i Polaków czekają na dobrą zmianę również w futbolu, niech Pani wytępi święte krowy piłkarskich, wyobcowanych...

2685

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szanowny Panie Janie - dziękuję za ten felieton. Jest jak remedium na chorą rzeczywistość.

Jeszcze władza weźmie felieton na poważnie i dopiero będzie jazda :) Pozdrawiam serdecznie.

Ja swego czasu sprawdzałem: w wielu innych krajach (i językach) - piłkarze nie grają w Eliminacjach jeno w Kwalifikacjach. U nas nacechowane negatywnie - eliminacje tam pozytywnie -kwalifikacje. Język determinuje zachowanie dlatego oni się (metaforycznie) kwalifikują my eliminujemy. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz I Pischtschka nam germanił Tak mężny dzisiaj hufiec nasz, Mocno ich otumani Zleciały Orły - Tułacze Niejeden z Ziemi Włoskiej Za Ojczyzną każdy płacze (najbardziej Lewandowski) Twierdzą nam będzie bramki próg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! NieSzczęsny Krzyżak dziś załka Widząc, że mamy Gluecka Polskiej Husarii -Nawałka: Niemiecki Turek zmyka Kubo Ty w górę oczy wznieś! Pomnij na elementarz Gdyś na treningach skupiał się Na stałych gry fragmentach*) Padną gdy sędzia wskaże róg? Tak nam dopomóż Bóg! Musi dopomóc Bóg?

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]