Chrzest, chrzest, narodowy chrzest

PiS to pozwala narodowcom na coraz więcej, to ich karci, kiedy mu wygodnie. Na ich tle może uchodzić za partię centrum.

Reklama

Ładowanie...

Chrzest, chrzest, narodowy chrzest

06.08.2018
Czyta się kilka minut
PiS to pozwala narodowcom na coraz więcej, to ich karci, kiedy mu wygodnie. Na ich tle może uchodzić za partię centrum.
MACIEK JAŹWIECKI / AGENCJA GAZETA
1

18 lipca 2018 r. oczy całej Polski skierowane były na ulicę Wiejską w Warszawie. Nic w tym dziwnego, ważyły się losy reformy sądownictwa. Jednak nie był to jedyny akt prawny, nad którym toczyły się wówczas prace. Politycy PiS zdążyli nas już przyzwyczaić do tego, że kwestie, którym sami poświęcają najwięcej uwagi w debacie publicznej, bywają tylko zasłoną dymną dla szeregu innych projektów legislacyjnych, w efekcie dużo bardziej szkodliwych dla polskiej demokracji i społeczeństwa.

Tak było chociażby w grudniu 2016 r., gdy opozycja koncentrowała się na bronieniu dostępu dziennikarzy do sejmowych korytarzy, a PiS z dala od obiektywów i kamer przegłosowywał tzw. ustawę dezubekizacyjną czy katastrofalne dla wielu obszarów miejskich lex Szyszko, pozwalające na niemal niekontrolowaną wycinkę drzew na terenach zabudowanych.

Nie inaczej było tym razem. Podczas gdy cały kraj...

15584

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]