Reklama

Ranking katechizmów: pierwsza klasa szkoły podstawowej

Ranking katechizmów: pierwsza klasa szkoły podstawowej

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Zgodnie z nową Podstawą Programową Katechezy w tym roku szkolnym wchodzą w użycie nowe podręczniki do klas pierwszych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Postanowiliśmy się im przyjrzeć w kolejnych numerach „TP”.
Katechizmy do klasy 1 szkoły podstawowej recenzowane przez "Tygodnik Powszechny"
W

W tym numerze omawiamy pięć podręczników do klasy pierwszej szkoły podstawowej, opracowanych według najpopularniejszego programu „W drodze do wieczernika”. W sumie będą one obowiązywać na terytorium prawie całej Polski (poszczególni biskupi diecezjalni zwykle zezwalają na wprowadzenie jednego tylko podręcznika, zwykle jest to katechizm opracowany przez wydawnictwo danej diecezji). Do wyrażenia swoich opinii zaprosiliśmy trzy osoby: psychologa, grafika i rodzica dzieci w wieku szkolnym.

Marta Białecka-Pikul, doktor psychologii, jest kierownikiem Laboratorium Psychologii Rozwoju Małego Dziecka przy Instytucie Psychologii UJ. Do oceny zastosowała cztery kryteria: (1) aktywne zaangażowanie dziecka (dziecko lubi być aktywne: zagadki, naklejki itp.); (2) zrozumiałość instrukcji i zadań (zdania nie mogą być wielokrotnie złożone i długie, a słownictwo nieprzystępne); (3) odniesienia...

7232

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]