Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Rafał Dutkiewicz, Prezydent Miasta Wrocławia

Rafał Dutkiewicz, Prezydent Miasta Wrocławia

17.05.2015
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo, szczęśliwe są miasta, które mają swoich poetów.
S

Szczęśliwe są i te, które poetów goszczą. W obu przypadkach Wrocław ma bardzo dużo szczęścia, ale to nie jest zbieg okoliczności. Sprawia to szczególna atmosfera tego miasta, jego genius loci. No, a przede wszystkim ludzie, którzy poetów kochają i – co najważniejsze – czytają. Poeci to ludzie zazwyczaj cisi, skromni. Tomików ich wierszy nie publikuje się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Ale znaczenia ich pracy, talentu, ich istnienia i siły ich cichego głosu, nie sposób przecenić. Pokazują nam piękne i brzydkie strony życia, nie dają spokojnie drzemać w fotelu, budzą sumienia. A czasem też każą się zatrzymać, popatrzeć dookoła, dostrzec piękno, przypomnieć sobie, że są jeszcze miłość i dobro na świecie.
Nagroda Poetycka Silesius od pierwszego momentu jest naszą wrocławską dumą. Na kilka dni zjeżdżają do nas najwybitniejsi poeci, toczą rozmowy o literaturze, w których możemy uczestniczyć. Przyjeżdżają też ci początkujący, z których wielu już niedługo stanie się wybitnymi. Jeżeli w najmniejszy choć sposób potrafimy im w tym pomóc, to znaczy, że dobrze wykonujemy nasz obowiązek.
Zapraszam Państwa do Wrocławia – Światowej Stolicy Książki 2016, zapraszam na święto poezji, na rozdanie nagród Silesiusa. I mam dla nas wszystkich dobrą radę: słuchajmy poetów, od tego stajemy się lepsi.
Rafał Dutkiewicz
Prezydent Miasta Wrocławia

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]