Reklama

PZPN: wraca nowe

PZPN: wraca nowe

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Nadzwyczajny zjazd PZPN potwierdził chęć zmiany. Zmiana ma polegać na tym, by zmieniać jak najmniej.
O

O przeobrażeniach polskiej piłki na lepsze możemy zapomnieć na kolejne cztery lata. Zjazd w Warszawie potwierdził status quo i nie jest to żadna niespodzianka. Tylko naiwni mogli sądzić, że ludzie, którzy dotąd rządzili związkiem i którzy odpowiadają za jego fatalny wizerunek, odejdą.

Nadzieja na przeprowadzenie jakichkolwiek reform w PZPN prysła już kilka miesięcy temu, podczas wyborów w Wojewódzkich Związkach Piłki Nożnej. Wybory okazały się wielkim triumfem zwolenników starego układu. Dotychczasowi prezesi, zwani "lokalnymi baronami PZPN", potwierdzili supremację w regionach. Niektórzy wygrywali jednogłośnie, bez słowa sprzeciwu!

Mocna pozycja baronów w terenie przesądziła sprawę. O tym, że nie ma mowy o wpuszczeniu do PZPN-u ruchu reformatorskiego, decydował już podział mandatów na wyborczy zjazd. Delegaci wojewódzkich związków piłkarskich...

11197

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]