Reklama

Przykra sprawa

Przykra sprawa

23.01.2012
Czyta się kilka minut
Wcześniej czy później musiało do tego dojść: konflikt między prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem a jego podwładnym – szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztofem Parulskim stał się testem na współpracę w ramach rządzącej ekipy.
S

Sprawa na różnych poziomach angażuje bowiem rząd – zwłaszcza ministerstwa sprawiedliwości i obrony narodowej – oraz prezydenta. Test to niełatwy, bo przecież problem trzeba rozwiązać bez naruszania zasady niezależności prokuratury i pamiętając zarazem, że wszystko wokół przesiąknięte jest polityką. W tle mamy śledztwo smoleńskie i wielu prokuratorów kojarzonych z określonymi opcjami politycznymi.

Od chwili strzału w policzek płk. Mikołaja Przybyła widać, że nie jest to sprawa, którą można kontrolować, niczym nie przymierzając – dopalacze. Oto np. Andrzej Seremet domaga się dymisji Parulskiego. Robi to na kilka dni przed posiedzeniem Krajowej Rady Prokuratury, która na wniosek prezydenta miała się zastanowić, jak załagodzić sytuację. Prezydent nie bardzo wie, jak zareagować na akcję Seremeta, więc odpowiada tylko, iż jest mu przykro i że jeśli nic się nie zmieni, to „będzie się...

1763

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]