Reklama

Ładowanie...

Protesty w Iranie trwają nadal

Protesty w Iranie trwają nadal

21.11.2022
Czyta się kilka minut
SALAMPIX / ABACA PRESS / FORUM
J

Już trzeci miesiąc trwają protesty w Iranie, rozpoczęte po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, którą policja obyczajowa zatrzymała i pobiła za to, że nosiła obcisłe spodnie i nie miała całkowicie zakrytych włosów. Władze postępują coraz brutalniej – przybywa np. doniesień o strzelaniu pociskami gumowymi z bliskiej odległości w twarze demonstrantów. Według irańskich obrońców praw człowieka w demonstracjach zginęło już pond 380 osób, w tym 58 dzieci. Około 16 tys. osób aresztowano. Na zdjęciu: demonstracja w Mahabadzie, w regionie zamieszkałym przez Kurdów, 16 listopada 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]