Reklama

Protesty przeciw... Renoirowi

Protesty przeciw... Renoirowi

12.10.2015
Czyta się kilka minut
Renoir Sucks At Painting – grupa o takiej nazwie protestowała przed bostońskim Muzeum Sztuk Pięknych, domagając się usunięcia z kolekcji obrazów francuskiego impresjonisty.
Fot. Renoir Sucks At Painting Official Account

„The Guardian” cytuje lidera ruchu Maxa Gellera: „Czy patrzyliście kiedyś na jego obrazy? W prawdziwym świecie drzewa są piękne. Jeśli wierzyć by Renoirowi, można by pomyśleć, że drzewa są tylko zbiorem zawijasów”. Geller prowadzi też konto na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia najbrzydszych jego zdaniem obrazów Renoira. Jedno z nich skomentowała praprawnuczka artysty: „Jeśli twój prapradziadek namaluje coś wartego 78,1 mln dolarów… wtedy będziesz mógł krytykować”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]