Reklama

Prezes z kąpielą

Prezes z kąpielą

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Nie ma usprawiedliwienia dla Jakuba Śpiewaka, który sprzeniewierzył pieniądze założonej przez siebie fundacji KidProtect.pl – najbardziej rozpoznawalnej polskiej organizacji zwalczającej pedofilię.
F

Fundacja jest zadłużona, jej puste konto zajął ZUS, sprawą zajmują się prokuratorzy. Nieśmiałe głosy poparcia dla prezesa za to, że ujawnił całą sprawę i zadeklarował wycofanie się z życia publicznego, są śmiechu warte – zrobił to, żeby wyprzedzić publikację „Wprost”, która cały skandal opisuje.
Nie ma usprawiedliwienia, ponieważ szef fundacji, wydając wpłacone przez darczyńców pieniądze na swoje wakacje, ubrania, perfumy i książki, zniszczył nie tylko swój wizerunek i wizerunek KidProtect.pl. Nadszarpnął również zaufanie tych wszystkich, którzy odpisują 1 proc. na cele społeczne czy wysupłują z mało zasobnych portfeli pieniądze, żeby wspomóc szlachetny pozarządowy cel. Trudno o lepszą pożywkę dla naszej tradycyjnej nieufności i podejrzeń, że fundacje zaludnione są przez cwaniaczków polujących na kasę.
Podkreślmy więc: istnieją w Polsce setki uczciwych, szlachetnych...

1201

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]