Reklama

Ładowanie...

Powrót klasyka

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Adam Pomorski dał nam T. S. Eliota odświeżonego, nierzadko zaskakującego.
N

Nowy polski Eliot? Przyznam, że w pierwszym odruchu chciałem odłożyć tę książkę z powrotem na półkę. W końcu poeta ten był nieomal nagminnie tłumaczony na polski. Ale tym razem otrzymujemy coś wyjątkowego. Przygotowany przez Adama Pomorskiego zbiór "W moim początku jest mój kres" to praktycznie rzecz biorąc przegląd całej twórczości poetyckiej autora "Ziemi jałowej". To nie bagatela. Rzecz domaga się lektury. I to lektury odświeżonej i zdecydowanie bardziej intensywnej - zaryzykuję bowiem twierdzenie, że mamy do czynienia z przekładem, który zostanie z nami na dłużej.

Świadomość uwikłań

Jak czytać? Choć poezja Pana T. S. daje się czytać na różne sposoby i na różnych częstotliwościach, to mimo wszystko trudno wyobrazić sobie dziś interpretacje, które pomogłyby nam jakoś reaktywować tego poetę. Narosło wokół niego tyle...

8339

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]