Reklama

Poruszcie zwoje

Poruszcie zwoje

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Prof. Jerzy Hausner: Siła sztuki i kultury pochodzi z otwarcia na społeczeństwo, wejścia w interakcję, która jest procesem zmiany, procesem awansu kulturowego jednostek i wspólnoty.
M

Martyna Słowik: Jak to jest z kulturą w Polsce? Kultura jest w kryzysie czy kryzys w kulturze?
Jerzy Hausner: Teza o kryzysie w kulturze i kulturze w kryzysie została postawiona przeze mnie i moich współpracowników w 2009 r., czyli wtedy, gdy na świecie ujawnił się globalny kryzys finansowy. Przygotowując zamówione przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego raporty, stwierdziliśmy, że kryzys gospodarczy uderzy w kulturę, ale też, że sama kultura jest w kryzysie. Polska kultura zawsze była niedofinansowana, ale – ze względu na wejście do Unii Europejskiej i technicznie umiejętne wykorzystanie środków unijnych – nagle zaczęło w tej dziedzinie przybywać pieniędzy. Wszyscy się tym zachłysnęli. W 2009 r. mówiłem: hola, idą gorsze czasy, nastąpią ograniczenia budżetowe. Wtedy miałem na myśli kolejne 2-3 lata. Powiedziałem też: to nie będzie bardzo...

14298

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]