Reklama

Pomóżmy „Johnny’emu”

Pomóżmy „Johnny’emu”

29.03.2015
Czyta się kilka minut
Był on jednym z bohaterów jej niezwykłego artykułu pt. „Czerwone i czarne, jak ziemia i krew” („TP” nr 9/15). 13 marca został ciężko ranny – odłamki pocisku z rosyjskiego granatnika poszarpały mu nogi.

„Wyszywanka to tradycyjna ukraińska koszula, z haftowanym wzorem. (...) Bez swojej wyszywanki on nie idzie na pozycję. Mama długo ją haftowała, włożyła w pracę swoją miłość. »Johnny« wierzy, że ta miłość matki go chroni. Wyszywanka i różaniec są dla niego tak samo ważne jak hełm i kamizelka” – tak Monika Andruszewska pisała niedawno o 25-letnim ukraińskim ochotniku o pseudonimie „Johnny”.

Był on jednym z bohaterów jej niezwykłego artykułu pt. „Czerwone i czarne, jak ziemia i krew” („TP” nr 9/15). Reporterka „Tygodnika” rozmawiała w nim z Ukraińcami broniącymi wsi Piski koło donieckiego lotniska, o przeszłości sprzed 70 lat – o najtrudniejszych momentach z historii polsko-ukraińskiej, o Zbrodni Wołyńskiej (dziś tekst można przeczytać na stronie internetowej „Tygodnika”).
13 marca „Johnny” został ciężko...

1525

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]