Reklama

Pomoc w czasie epidemii

Pomoc w czasie epidemii

17.03.2020
Czyta się kilka minut
Ochotnicy zgłaszający gotowość zrobienia komuś w potrzebie zakupów, ugotowania obiadu czy wyprowadzenia psa.
MARCIN OBARA / PAP
T

Terapeuci oferujący chwilę rozmowy przez internetowe komunikatory osobom, które doświadczają lęku. Instruktorzy jogi gotowi poprowadzić zajęcia online – w tej chwili facebookową grupę samopomocy „Widzialna ręka” tworzy ponad 80 tys. osób, w ponad stu miejscowościach i gminach powstawały grupy lokalne, a inicjatyw nieodpłatnego wsparcia było tyle, że wyliczyć nie sposób. Zasady są proste: ci, którzy chcą pomóc, piszą „#pomogę”, ci, którzy potrzebują pomocy – „#potrzebuję”, do tego życzliwość i cierpliwość. Więcej: www.fb.com/groups/widzialnareka ©(P)


POLECAMY TAKŻE: SERWIS SPECJALNY O KORONAWIRUSIE I COVID-19 >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]