Reklama

Politycy też spekulują

18.10.2011
Czyta się kilka minut
Trudno nie odczuwać sympatii dla protestujących przeciw dominacji chciwych bankierów. To zawsze dobrze, gdy młodzi ludzie wychodzą na ulicę w słusznej sprawie. Bo przecież widać gołym okiem, że coś poszło nie tak...
A

A przynajmniej widać to po coraz bardziej zdezorientowanych twarzach polityków, którzy na różnych międzynarodowych konwentyklach ogłaszają przyjęcie kolejnych niczego nierozwiązujących pakietów. Kryzys się pogłębia, różnice społeczne miast maleć, rosną. Demonstracje oburzonych przetaczają się więc przez kolejne miasta świata - gdzieniegdzie dochodzi do zamieszek. Nie ominęły one także Warszawy - choć tu w dość rachitycznej i spokojnej formie. Można odnieść wrażenie, że to kopia (kontynuacja?) alterglobalistycznych wystąpień sprzed dekady.

Pobrzmiewa tu jednak fałszywa nuta. Otóż, dziwnym trafem najważniejsi politycy świata również uderzają w podobne tony. O "oburzonych" ciepło wyraża się prezydent USA Barack Obama, szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso chce karać finansistów, którzy spekulują na kursach walut. Nawet w Polsce na marsz wybrał się...

1544

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]