Reklama

Ładowanie...

Pokolenie SP

08.07.2008
Czyta się kilka minut
Rok po ogłoszeniu przez Papieża dokumentu, który przywrócił do łask starą Mszę, polscy tradycjonaliści mówią, że złapali wiatr w żagle. Ale do pełnego triumfu jeszcze daleko - dodają.
W

W weekend zwolennicy przedsoborowej Mszy przyjechali do Mogilna (pogranicze Wielkopolski i Kujaw). Świętowali pierwszą rocznicę ogłoszenia przez Benedykta XVI dokumentu zezwalającego na odprawianie Mszy w rycie trydenckim bez ograniczeń.

- Przede wszystkim dziękujemy Papieżowi, że pozwolił oddychać pełną piersią ludziom tradycji katolickiej - mówił Krzysztof Zagozda, organizator zjazdu. Aktów wdzięczności wobec Bendykta XVI było w Mogilnie wiele. Narzekań na przeszkody, których zdaniem zwolenników starej Mszy dużo w polskim Kościele - także.

Pochodzące z poł. XI w. opactwo benedyktynów w Mogilnie leży przy jedynej w kraju ulicy Benedykta XVI, którego tradycjonaliści uważają za patrona. Na dodatek św. Benedykt, patron Europy, to również patron Mogilna.

Kiedy 50 uczestników zjazdu zebrało się na liturgię w klasztornej krypcie,...

5351

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]