Reklama

Pokolenie SP

Pokolenie SP

08.07.2008
Czyta się kilka minut
Rok po ogłoszeniu przez Papieża dokumentu, który przywrócił do łask starą Mszę, polscy tradycjonaliści mówią, że złapali wiatr w żagle. Ale do pełnego triumfu jeszcze daleko - dodają.
W

W weekend zwolennicy przedsoborowej Mszy przyjechali do Mogilna (pogranicze Wielkopolski i Kujaw). Świętowali pierwszą rocznicę ogłoszenia przez Benedykta XVI dokumentu zezwalającego na odprawianie Mszy w rycie trydenckim bez ograniczeń.

- Przede wszystkim dziękujemy Papieżowi, że pozwolił oddychać pełną piersią ludziom tradycji katolickiej - mówił Krzysztof Zagozda, organizator zjazdu. Aktów wdzięczności wobec Bendykta XVI było w Mogilnie wiele. Narzekań na przeszkody, których zdaniem zwolenników starej Mszy dużo w polskim Kościele - także.

Pochodzące z poł. XI w. opactwo benedyktynów w Mogilnie leży przy jedynej w kraju ulicy Benedykta XVI, którego tradycjonaliści uważają za patrona. Na dodatek św. Benedykt, patron Europy, to również patron Mogilna.

Kiedy 50 uczestników zjazdu zebrało się na liturgię w klasztornej krypcie,...

5351

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]