Reklama

Pójść do teatru (i wrócić)

Pójść do teatru (i wrócić)

06.02.2018
Czyta się kilka minut
Sezon teatralny w pełni, więc może nie będzie za późno podzielić się dziesięcioma ściśle konfidencjonalnymi sposobami na udany wieczór w teatrze:
1

1. Przede wszystkim – trzeba się spóźnić! Nic nie robi tak dobrze na samopoczucie, jak mocne wejście do klimatycznie wyciemnionej już sali. Aktorzy coś mówią ze sceny, ale proszę sobie nie przeszkadzać (oni i tak są opłaceni z pieniędzy podatników), zażądać od obsługi widowni, żeby doprowadziła na należne miejsce, wyrzuciła „wejściówkowiczów” i posadziła nas tam, gdzie się należy. Po drodze koniecznie mocno się przepychać, najlepiej z plecakiem.

2. Wskazane jest na to „wielkie wejście” bardzo solidnie się wyperfumować jakimś testerem w Sephorze, żeby się dobrze ze sobą poczuć, a przy okazji dać plebsowi wokół znać, że wiemy, jak się zachować, że nie wypadliśmy sroce spod ogona, i Madame Walewska nam nieobca. Sąsiedzi się odsuną i będzie więcej miejsca na łokcie.

3. Kapelusz w teatrze dobrze robi. Wachlarz też.

4. Pod żadnym pozorem nie wyłączać telefonu. Coś...

3709

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]