Reklama

Podzieleni po Euro

Podzieleni po Euro

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Euro 2012 było fantastyczne.
S

Skrojone idealnie – na 16 drużyn, toczyło się bez pustych przebiegów, równo dawkując sensacje, pewność faworytów i spodziewane pointy. Genialni Hiszpanie uśmierzyli w finale wszelkie sportowe niedosyty. Zwycięzcy na miarę polsko-ukraińskiej imprezy – chciałoby się samochwalczo powiedzieć.

Przede wszystkim jednak Polska zobaczyła, że piłkarscy kibice to nie są kibole. Bezcenne doświadczenie, szczególnie dla tych, którzy wobec przeżyć sportowych i zbiorowych uniesień obnoszą się z wyższościowym absmakiem. Było ekstatycznie i kolorowo, ze śpiewem, bez wycia – po prostu ludycznie. Spokojnie można było przerzucać sympatię z drużyny na drużynę, w zależności od estetycznych upodobań i stanu irracjonalnych uprzedzeń, które drzemią w każdym z nas. Wbrew wszelkiej wiedzy widzieliśmy przecież Polaków w ćwierćfinałach, ale też nie byliśmy na tyle bezrozumni, żeby obrazić się na Euro po...

1409

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]