Reklama

Podzielę się z nauczycielami

Podzielę się z nauczycielami

01.04.2019
Czyta się kilka minut
O

Od kilku lat obecny rząd proponuje nam, a często też realizuje absurdalne pomysły gospodarcze. Niektóre z nich są groźne, o dużej skali rażenia dla finansów. Ostatni pomysł „skorumpowania” emerytów i osób do 26. roku życia moim zdaniem należy do grupy tych groźnych.

Jak przyznaje ZUS, kwota jednorazowej wypłaty dla emerytów to około 11 miliardów złotych. To prawda, że wśród emerytów jest grupa osób o bardzo niskich dochodach i należy o niej pamiętać. Jest jednak także znacząca ich liczba o dochodach średnich i wysokich. Sądzę, że można – znacznie ograniczając tę emerytalną wrzutkę poprzez regresywny system wypłacanego świadczenia – znaleźć środki na poprawę płac nauczycieli.

Pomysł wymuszania na rządzących zmiany decyzji byłby konstruktywną formą wsparcia strajku nauczycieli. Powinniśmy także przejąć inicjatywę w wymuszaniu na politykach opozycji rezygnacji z udziału w wyścigu na pomysły pod hasłem „po nas choćby potop”. Może warto zapytać emerytów, czy są skłonni podzielić się z nauczycielami. Ja tak.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy za pomysłem Autora stoją jakieś konkrety? W jaki sposób miałbym wywierać nacisk na ludzi przekonanych o tym, że wiedzą najlepiej? Już nawet karta wyborcza zaczyna tracić sens w tym wyścigu obietnic uprawianych przez wszystkie siły polityczne. Jedyny pomysł jaki mi się nasuwa to wpłata na konkretny cel Tak jak było z ECS, Maltą, WOŚP i innymi. To dodatkowo przemawia, chwilowo, do polityków. Nasz geniusz od kultury trochę się, chyba, zastanowił nad swoimi światłymi pomysłami, po akcji wspomagania ECS. Zresztą sprawę Malty , właśnie, przegrał w sądzie. Chwała sądom, jeszcze niezależnym.

"Kto się miał przestraszyć, już się przestraszył, kto się miał ześwinic, już się ześwinił" - Klasyk, czyli sedzia Igor Tuleya

Interesujace, dlaczego Autor zwraca się z propozycją "podzielenia się" prezentem od Prezesa akurat do emerytów? Może tak generalnie zwrócić się do społeczeństwa, zwłaszcza jego patologicznej części produkującej dzieci bez ładu i składu, żeby zrezygnowała z 500+? A może do krów i swiń, które też mają dostać kawał grosza z łaski grupy trzymającej władzę? A może nawet samych członków rzadzacej junty, żeby nie marnowali państwowej kasy na prywatę? A może po prostu do lepszej części społeczeństwa, żeby wreszcie przegoniła pasożytów PiS-owskich od koryta?

Myślę, Pani Kalino, że wytłumaczenie jest takie: to emeryci pamiętają jeszcze idee pierwotnej Solidarności (różniącej się od przybudówki PiS-u). Gotowość strajkowania górników w zamian za nauczycieli, strajk generalny po pobiciu działaczy i takie tam drobiazgi. Idea dzielenia się, oczywiście ma krótkie nóżki , będzie to akcja jednorazowa. Nauczycielom, zajmującym miejsca do godziwych zarobków za świniami i krowami może to pomóc jedynie psychicznie. A kasa emerycka - prezent od prezesa - trzeba szybko coś z tym zrobić, bo każą oddawać jak MF otrząśnie się z szoku. Można w sposób zaproponowany przez autora listu, ja miałem pomysł, żeby wydać w knajpie i wziąć rachunek, na dowód wydania. wtedy nawet partyjny prokurator będzie bezsilny. Ale, także , mogę się podzielić.

Jest już inicjatywa, żeby utworzyć fundusz pomocy nauczycielom. Jak za dawnej "Solidarnosci". Niestety, nie mogę podać jeszcze numeru konta, bo go nie znam, ale obiecuję, ze się dowiem. I będzie jak z Owsiakiem i Centrum Solidarnosci w Gdańsku.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]