Reklama

Podążam za prawdą człowieka

Podążam za prawdą człowieka

12.04.2007
Czyta się kilka minut
MATEUSZ FLAK: - Dlaczego kręci Pan filmy dokumentalne?
M

MACIEJ J. DRYGAS: - Nie czuję się do końca filmowcem. Czasami sam zadaję sobie pytanie, kim jestem. Kiedyś odpowiadałem, że archeologiem. To, że zajmuję się dokumentem, sprawił przypadek. W 1975 r. nie dostałem się do Szkoły Filmowej, w ramach uczelnianej wymiany zaproponowano mi studia w moskiewskim Instytucie Kinematografii. Miałem 19 lat i było mi to na rękę - urwać się z domu, żyć własnym życiem.

W Moskwie wpadłem w dziwny świat, nieprosty, ale ciekawy. Chodzi nawet nie o szkołę, ale kontakty, które szybko nawiązałem - zresztą za sprawą Grotowskiego. Gdy przyjechałem do Rosji, teatralna Moskwa słyszała o nim, ale było to raczej mgliste pojęcie. Zostałem zaproszony na domowe spotkanie, żeby opowiedzieć o Grotowskim, a później przekazywano mnie dalej. Przesiadywałem w Teatrze na Tagance, poznałem ludzi, którzy po piwnicach uprawiali teatr amatorski. Dla...

17473

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]