Reklama

Pod kloszem i okupacją

Pod kloszem i okupacją

06.04.2007
Czyta się kilka minut
Ze stryjeczną siostrą przy lekturze Koziołka Matołka
M

Miałem szczęśliwe dzieciństwo, cokolwiek to słowo oznacza. Bez luksusów, ale w dostatku. Oboje rodzice, uwielbiani dziadkowie. Mieszkaliśmy najpierw w Magistracie na Senatorskiej w Warszawie (gdzie dziadek był intendentem), potem na Miodowej, w sąsiedztwie Pałacu Arcybiskupiego (Borchów). Jedno z moich pierwszych wspomnień to widok z okna na ogród arcybiskupi, po którym przechadza się metropolita Aleksander Kakowski. Urodziłem się w szpitalu na Karowej, dziś mieszkam zaledwie 200 metrów dalej - prawie całe życie upłynęło mi więc na tym niewielkim obszarze.

---ramka 474444|strona|1---

Fotografie

Pierwsze zdjęcie zrobiono mi w niemowlęctwie - nagi, pulchny bobas w beciku. To był standard podówczas. Potem było mnóstwo zdjęć, jako że ojciec hobbystycznie zajmował się fotografią. Pamiętam...

16657

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]