Reklama

Pociąg

Pociąg

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Podczas moich pobytów w Stanach Zjednoczonych nigdy nie jechałam pociągiem. W Ameryce lata się samolotem, jeździ się uważanym za drugi dom samochodem, a jak się ma dużo czasu i mało pieniędzy, to pokonuje się dalekie trasy greyhoundem albo innym autobusem. Jadący pociąg to nieczęsty akcent krajobrazu, w miastach nie zna się adresu dworca, bo się zeń nie korzysta, pociągi widuje się za to w westernach. Trochę staroświeckie, romantyczne, spokrewnione z Wielką Przygodą.
T

Tak właśnie, pociągiem, zatrzymując się na stacjach, żeby pozdrowić witających - jechał na swoje zaprzysiężenie prezydenckie Barack Obama. Wiózł ze sobą nieprawdopodobnie ciężki bagaż. Ogromnych oczekiwań, konkretnych żądań, rozhuśtanych nadziei. Nadziei dyrektorów banków i bezrobotnych, właścicieli wielkich koncernów i drobnych urzędników, pionierów nauki i rodzin, które bieda wygnała z domu, żołnierzy różnych wojen i poetów...

Te nadzieje piętrzą się, przytłaczają, czasem nawzajem się wykluczają. Nie wiem, czy w ogóle można je spełnić. Życzę Mu tego całym sercem.

Język

Już drugi tydzień czytamy z mężem wydaną przez Znak długą rozmowę z księdzem Wacławem Hryniewiczem "Nad przepaściami wiary". To ważna lektura, skłaniająca do ważnych przemyśleń i rozmów. Chcę się podzielić jednym tylko, małym spostrzeżeniem....

2269

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]