Reklama

Po 70 latach

Po 70 latach

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Na terenie obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen w Niemczech holenderscy badacze odkryli w minionym tygodniu nieznany dotąd masowy grób.
Fot. Sean Gallup / GETTY IMAGES
B

Badania zainicjował Holender Paul Verschure, który szukał grobu pradziadka: Jan Verschure, żołnierz holenderskiego podziemia, został aresztowany przez Niemców i zesłany do obozu. Prawnuk odnalazł współwięźniów pradziadka; jeden z nich miał szkic z zaznaczonym miejscem pochówku Verschurego i innych więźniów, zmarłych pod koniec wojny. Bergen-Belsen (na zdjęciu: teren obozu i fragment pomnika), gdzie zginęło 70 tys. ludzi, brytyjscy żołnierze wyzwolili 15 kwietnia 1945 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]