Reklama

Planowana polifonia

Planowana polifonia

24.07.2005
Czyta się kilka minut
Zjazd Gnieźnieński to jedyne na taką skalę w Polsce ekumeniczne zgromadzenie chrześcijan, których łączy idea odpowiedzialności za duchowe oblicze kontynentu.
K

Kilkuset liderów ok. 200 ruchów i organizacji religijnych ze Wschodu i Zachodu od 16 do 18 września będzie się zastanawiać, w jaki sposób chrześcijanie winni prowadzić dialog z jednoczącą się Europą. Przybędą reprezentanci Stolicy Apostolskiej, przedstawiciele innych wyznań, członkowie Komisji Europejskiej, znani politycy, ludzie kultury i mediów.

Głównym organizatorem Zjazdu jest Forum Świętego Wojciecha, gromadzące ok. 20 organizacji i ruchów chrześcijańskich. Forum powstało w 2002 r. jako forma odpowiedzi na apele Jana Pawła II o twórczą obecność polskich chrześcijan w przestrzeni europejskiej. Obok Klubów Inteligencji Katolickiej, Fundacji Kultury Chrześcijańskiej “ZNAK" czy Katolickiej Agencji Informacyjnej, w jego skład wchodzą przedstawiciele nowych ruchów apostolskich, m.in. “Oazy", “Chemin Neuf", Rodzin Nazaretańskich, Spotkań Małżeńskich, “Wiary i...

5285

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]