Reklama

Pirania w Wiśle

Pirania w Wiśle

22.08.2004
Czyta się kilka minut
Od minionej niedzieli z niewiadomych powodów przestała do mnie dochodzić prasa zachodnia, dopiero po kilku dniach udało się ściągnąć najnowsze numery Heralda i Spiegla. Przerwa sprawiła, że słabo się orientuję w tym, co się dzieje na świecie - i jestem niespokojny. Nigdy nie byłem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, a teraz zaczynam się dopatrywać drugiego dna rozmaitych wydarzeń.
M

Mniej więcej za dziewięć tygodni mamy wybory prezydenckie w Stanach - i jak gdyby przypadkowo właśnie teraz rozogniło się i rozlało po Iraku powstanie szyickie z Muktadą as-Sadrem na czele. Niektórzy mówią - relata refero - że stoi za tym Teheran, który ostatnio bardzo zhardział i oświadczył, że sprawa broni atomowej jest jego sprawą wewnętrzną. Rosja z kolei zdementowała wiadomość, jakoby miała dostarczyć Korei Północnej, bezpośrednio albo pośrednio, technologię produkcji rakiet dalekosiężnych, które by mogły z Półwyspu Koreańskiego dosięgnąć Stanów Zjednoczonych. Nie wiem, kto zajmuje się rozżeganiem takich plotek, ale rosyjskie dementi mnie zaniepokoiło; rządowe dementi oznacza na ogół, że coś jednak było na rzeczy.

Fachowcy, których o zdanie nikt nie prosił, twierdzą, że siły amerykańskie w Iraku są niedostateczne, by stłumić powstanie szyickie skutecznie...

6438

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]