Reklama

Piosenka Dosmucacza

Piosenka Dosmucacza

27.08.2018
Czyta się kilka minut
Przez profile kilku moich internetowych znajomych przewinęła się ostatnio historia George’a Juniusa Stinneya Jr., najmłodszego obywatela USA posadzonego na krześle elektrycznym.
E

Egzekucja odbyła się w czerwcu 1944 r.; czarnoskórego chłopca po dwugodzinnym procesie skazano na śmierć za zabicie dwóch białych dziewczynek. Ustalenie werdyktu zajęło przysięgłym dziesięć minut.

Stinney do końca utrzymywał, że jest niewinny, jeszcze idąc na miejsce kaźni w ręku ściskał Biblię, pewnie próbując po dziecięcemu pokazać, że to poważna sprawa, że bierze Boga – w którego tak gorąco wierzą ci, co chcą go zabić – na świadka swojej niewinności. Ponieważ śmiercionośne urządzenie, jakim dysponował stan Karolina Południowa, było za duże dla drobnego dziecka, musiał on podobno usiąść na podłożonych książkach, a podczas egzekucji spadła mu też mająca zasłonić twarz maska. Siedem dekad później sąd uznał, że do wydania wyroku doszło z rażącym naruszeniem prawa, pogwałcone zostały konstytucyjne wolności Stinneya, dochodzenie miało znamiona farsy, a zeznania wymuszono. Nie...

6475

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Temat felietonu (news z 2 sierpnia) pokazuje skalę problemów przed jakimi stoi Kościół i Franciszek. Też jestem załamany, ale chyba czas na komentarz?

pomimo wszystko / za wyjatkiem P Trampa/-ucza nas prawa i sprawiedliwosci kieddy odeszli od 5 minutowych werdyktow ,odtad bowiem skazany bedzie na laczne 125 lat pozbawienia wolnowci podczas ktorego ma mozliwosc udowodnienia swojej niewinnosci. A to jest to samo co mowi Papa nie ma kary smierci. Smierc moze wymierzyc tylko jej dawca A wiec BOG.

Absurdalne bronienie religii. 'Dynamika objawienia', wolne żarty - to ludzkość ewoluuje nie objawienie. Jakie to niby powody broniły potępienia niewolnictwa w biblii? Nie byliśmy gotowi? Niby czemu? Na usprawiedliwienie zabijania czy to w wypadku wojen czy jako kary religie mają setki wytłumaczeń, fakt że podejście do kary śmierci się zmienia to nie zasługa kościołów, raczej są z tyłu za ustawodawstwem.

banda fałszywie rozmodlonych oszustów i stado wystrzyżonych baranów

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]