Reklama

Pewność i znaki

Pewność i znaki

19.11.2013
Czyta się kilka minut
Relacja do biskupa powinna przypominać relację syna do ojca, a nie sługi do pana. Jeśli przychodzę z wątpliwościami, to nie po instrukcję, tylko po rozeznanie.
Fot. Grażyna Makara
A

ARTUR SPORNIAK: Wyobraźmy sobie, że człowiek siedzący naprzeciw Księdza w przedziale pociągu widzi koloratkę i pyta: „Dlaczego wierzysz?”. Co Ksiądz Profesor odpowiada?
KS. ŁUKASZ KAMYKOWSKI: Dla mnie ważne byłoby, kim jest ten człowiek. Trudno jest opowiadać o wierze, abstrahując od kontekstu. Zapytałbym go, co motywuje go, by stawiać księdzu takie pytanie. W zależności od jego odpowiedzi, zawsze to samo świadectwo, że Chrystus mnie pociągnął i jestem tego absolutnie pewny, nabrałoby innych kolorów. Przed wielu laty podczas wakacyjnego wyjazdu grupy studenckiej zapytałem biskupa Pietraszkę – mojego mistrza duchowego: co to znaczy mieć powołanie? Popatrzył na mnie i zapytał: „Czy to ciebie dotyczy?”. Odpowiedziałem, że nie wiem tego jeszcze. Zaczął mi wówczas opowiadać Ewangelię – jak Jezus spotkał pierwszych uczniów nad jeziorem Genezaret,...

7055

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]