Reklama

Paradoks krzyża

Paradoks krzyża

22.02.2004
Czyta się kilka minut
Należy popierać wszelki autentyczny postęp w dziedzinie inżynierii genetycznej, ale pod warunkiem, że nauka szanować będzie zawsze prawa i godność człowieka od chwili jego poczęcia - napisał Jan Paweł II w orędziu na tegoroczny Dzień Chorego.
I

Inżynieria genetyczna: to popularne ostatnio pojęcie “ma wskazywać na niezwykłe możliwości oddziaływania na same źródła życia, jakie otwiera przed nami współczesna nauka" - stwierdził Papież. Tymczasem życie jest “darem Boga, nad którym powierzono nam pieczę. (...) Nikt bowiem nie może rościć sobie prawa do niszczenia ludzkiego życia albo bezkarnego manipulowania nim". Dziękując duszpasterzom służby zdrowia i wszystkim zaangażowanym w pomoc i leczenie chorych, Jan Paweł II wymienił “tych, którzy zajmują się produkcją leków dostępnych także dla osób mniej zamożnych" - warto dodać, że ostatnio kard. Paul Joseph Cordes z Kurii Rzymskiej skrytykował międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, oskarżając je o zawyżanie cen leków, przede wszystkim hamujących rozwój AIDS.

Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego w datowanym na 13 maja 1992 r. - 75. rocznicę...

7068

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]