Reklama

Papież w Abu Zabi

Papież w Abu Zabi

04.02.2019
Czyta się kilka minut
Gdy zamykamy ten numer „TP”, rozpoczyna się 48-godzinna pielgrzymka Franciszka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
VATICAN MEDIA / REUTERS / FORUM
J

Jej mottem są słowa św. Franciszka z Asyżu „Panie, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju”, a głównym punktem – międzyreligijne spotkanie „Braterstwo ludzi” i msza dla katolików (w Emiratach żyje ich blisko 800 tys.) odprawiona na stadionie w stolicy kraju. To pierwsza wizyta głowy Kościoła katolickiego na Półwyspie Arabskim. Cieniem na niej kładzie się wojna domowa i katastrofa humanitarna w Jemenie, za które Zjednoczone Emiraty Arabskie – wspólnie z Arabią Saudyjską – są odpowiedzialne. O tragicznej sytuacji dzieci z Jemenu, głównych ofiar konfliktu, papież mówił podczas modlitwy Anioł Pański na kilka godzin przed wylotem do Emiratów. ©(P)

Czytaj także: Papież Franciszek i jeden z największych muzułmańskich autorytetów podpisali politycznie radykalną i teologicznie przełomową deklarację - Piotr Sikora komentuje jeden z efektów pielgrzymki

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]