Reklama

Papież postawił na swoim

Papież postawił na swoim

22.02.2021
Czyta się kilka minut
N

Nowym biskupem diecezji Chur w Szwajcarii został 73-letni Joseph Bonnemain. Ogłoszona przez Watykan nominacja kończy prawie dwuletni spór między papieżem a kapitułą diecezji, która na mocy przywileju z 1448 r. ma prawo wybierać swoich pasterzy. W listopadzie ub. roku kapituła odrzuciła, po raz pierwszy w historii, kandydatów zaproponowanych przez papieża. Franciszek postanowił jednak mianować, wbrew opinii kanoników, jednego z trójki odrzuconych nowym ordynariuszem. Przed bp. Bonnemainem, który z racji wieku uważany jest za „przejściowego”, stoi trudne zadanie skonsolidowania diecezji (w której skład wchodzi siedem, bardzo zróżnicowanych pod względem społecznym kantonów, w tym stolica państwa – Zurich) i przekonania do siebie konserwatywnej i sympatyzującej z tradycjonalistami kapituły. ©℗

841

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]