Reklama

Papież o hipokrytach

Papież o hipokrytach

07.01.2019
Czyta się kilka minut
Ucząc modlitwy „Ojcze nasz”, Jezus odcina się od dwóch postaw – powiedział Franciszek.
P

Po pierwsze: od hipokrytów, którzy lubią modlić się tak, „żeby się ludziom pokazać” (Mt 6, 5). „Ileż razy widzimy zgorszenie powodowane przez osoby, które chodzą do kościoła codziennie, a potem nienawidzą innych” – mówił papież. Jezus odcina się też od pogan, myślących, że „przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani” (Mt 6, 7). „Myślę o chrześcijanach, którzy sądzą, że modlitwa to mówienie do Boga jak papuga. Nie, modlitwa wypływa z serca, z wnętrza”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]