Reklama

Ładowanie...

Pamięci Ojca Stanisława Musiała

11.04.2004
Czyta się kilka minut
1. Grudka ziemi rzucona z czcią
C

Człowiek odchodzi

co człowiek wniósł dobrego

nie odchodzi

Ty stamtąd nam oświecasz zbędne wątpliwości

tym

co tam nigdy nie zachodzi

słońcem dobroci

2. Kiedy dobry człowiek odchodzi

Kiedy dobry człowiek odchodzi

Bóg zostaje bez ręki

biedak bez pomocy

nieszczęśliwy bez szczęścia

ale dobro, jego dobro krąży

krzyż cięższy

samotność większa

milczenie głębsze

kto ufa nie wierzy w koniec -

w końcu widzi początek, nie widząc jeszcze osoby

niespodziewane dopiero ma się stać

nie nam je poznać póki się nie stanie

ufność przebita widzi i to jak maleje...

3121

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]