Reklama

Pakistańska Matka Teresa

Pakistańska Matka Teresa

27.07.2020
Czyta się kilka minut
Tak nazywano zmarłą 20 lipca siostrę Ruth Lewis, franciszkankę, która w zakonnym ośrodku w Karaczi od pół wieku zajmowała się porzuconymi przez rodziny osobami z niepełnosprawnością.
YOUTUBE
O

Ośrodek utrzymywał się z darowizn prywatnych, siostrze Lewis udało się jednak uzyskać także finansowanie publiczne. Zakonnica zaraziła się – a razem z nią mieszkańcy ośrodka – koronawirusem. Od 8 lipca leżała pod respiratorem, nie udało się jej uratować. Była docenianą w kraju osobistością; w 2018 r. otrzymała nagrodę Hakima Mohammeda Saida za „pracę na rzecz ludzkości”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]