Ładowanie...
Ostrożnie!
Minister edukacji jak zawsze chce dobrze, ale znowu to nie wychodzi. Papieskie dzieła zebrane w bibliotece instytutu naukowego czy seminarium duchownego byłyby pozycją bardzo cenną, bo wykorzystywaną. W szkołach gotowe natychmiast nabrać charakteru martwej cegły stojącej na odświętnej półce jako kłopotliwy dar władzy. Zamiast cieszyć i żywić, mogą odstraszać stopniem trudności większości tekstów, wszak to teologia z najwyższych rejonów. A wystarczyłoby pomyśleć, co z papieskiego przesłania na pewno do młodzieży przemówi: wspomnienia autobiograficzne, przesłania światowych dni młodzieży, homilie z polskich pielgrzymek, wybory cytatów...? Zostawić inicjatywę szkołom, nie uszczęśliwiać samemu, zwłaszcza gdy wiąże się to z kosztami, które niewątpliwy zysk przyniosą tylko wydawcy.
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]