Reklama

Ładowanie...

Ostrożnie!

03.07.2006
Czyta się kilka minut
Minister edukacji chce, by wszystkie szkoły ponadgimnazjalne miały w swoich bibliotekach komplet pism Jana Pawła II - piętnaście tomów. Roman Giertych zamierzał je szkołom podarować, ale obliczył, że w MEN nie starczy funduszy, więc szuka teraz sponsorów. "Dzieła zebrane oferuje jako inicjatywę własną jedno z krakowskich wydawnictw, przewidywany nieoficjalnie koszt to około 18 milionów złotych.
M

Minister edukacji jak zawsze chce dobrze, ale znowu to nie wychodzi. Papieskie dzieła zebrane w bibliotece instytutu naukowego czy seminarium duchownego byłyby pozycją bardzo cenną, bo wykorzystywaną. W szkołach gotowe natychmiast nabrać charakteru martwej cegły stojącej na odświętnej półce jako kłopotliwy dar władzy. Zamiast cieszyć i żywić, mogą odstraszać stopniem trudności większości tekstów, wszak to teologia z najwyższych rejonów. A wystarczyłoby pomyśleć, co z papieskiego przesłania na pewno do młodzieży przemówi: wspomnienia autobiograficzne, przesłania światowych dni młodzieży, homilie z polskich pielgrzymek, wybory cytatów...? Zostawić inicjatywę szkołom, nie uszczęśliwiać samemu, zwłaszcza gdy wiąże się to z kosztami, które niewątpliwy zysk przyniosą tylko wydawcy.

837

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]