Reklama

Ostrożnie!

Ostrożnie!

03.07.2006
Czyta się kilka minut
Minister edukacji chce, by wszystkie szkoły ponadgimnazjalne miały w swoich bibliotekach komplet pism Jana Pawła II - piętnaście tomów. Roman Giertych zamierzał je szkołom podarować, ale obliczył, że w MEN nie starczy funduszy, więc szuka teraz sponsorów. "Dzieła zebrane oferuje jako inicjatywę własną jedno z krakowskich wydawnictw, przewidywany nieoficjalnie koszt to około 18 milionów złotych.
M

Minister edukacji jak zawsze chce dobrze, ale znowu to nie wychodzi. Papieskie dzieła zebrane w bibliotece instytutu naukowego czy seminarium duchownego byłyby pozycją bardzo cenną, bo wykorzystywaną. W szkołach gotowe natychmiast nabrać charakteru martwej cegły stojącej na odświętnej półce jako kłopotliwy dar władzy. Zamiast cieszyć i żywić, mogą odstraszać stopniem trudności większości tekstów, wszak to teologia z najwyższych rejonów. A wystarczyłoby pomyśleć, co z papieskiego przesłania na pewno do młodzieży przemówi: wspomnienia autobiograficzne, przesłania światowych dni młodzieży, homilie z polskich pielgrzymek, wybory cytatów...? Zostawić inicjatywę szkołom, nie uszczęśliwiać samemu, zwłaszcza gdy wiąże się to z kosztami, które niewątpliwy zysk przyniosą tylko wydawcy.

837

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]