Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Oprawa musi być

Oprawa musi być

14.05.2018
Czyta się kilka minut
Dobitnie naukowo udowodniono, że bycie kibicem jest boleśnie niezdrowe.
P

Pamięta się raczej te chwile, kiedy naszym nie wyszło, kiedy piłka akurat przypadkowo nie wpadła do bramki przeciwnika, za to z kontry wpadła do naszej, kiedy sędzia bezczelnie drukował akurat na naszą niekorzyść zamiast pójść po rozum do głowy i uznać nam gola ręką ze spalonego. Nasi, naszą, nam. Kibicowanie rodzi frustrację, strukturalną, kaskadową frustrację, no i zajmuje ogromnie dużo czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na sport. A że kibicowanie jest czynnością immanentnie dożywotnią, nie można wysiąść z tego tramwaju nawet na przystanku „zdrowie psychiczne”.

Fizycznie dewastujące skutki kibicowania są równie dojmujące jak destrukcja psyche, ale tutaj akurat szerokie rzesze kibicowskiej braci wzięły się na sposób, i aktywnie uwalniają się od negatywnych emocji – często w symbiozie z kibicami rywala, w myśl hasła: „ty mnie podrapiesz po plecach, to ja podrapię...

2699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"NIGDY SIĘ NIE WYPALIMY ZE WSTYDU" :) Pozdrawiam serdecznie Autora.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]