Reklama

Off Camera

12.05.2014
Czyta się kilka minut
Zagraniczne serialowe gwiazdy, wystawne bankiety i 100 tys. dolarów nagrody. Właśnie zakończyła się 7. edycja krakowskiego festiwalu kina niezależnego.
Benedict Cumberbatch w „Little Favour”, filmie pokazanym na krakowskim festiwalu Fot. Materiały prasowe
G

Gwiazdy są finansowym i wizerunkowym paliwem festiwali filmowych. Trudno się dziwić, że organizatorzy stają na głowie, aby przyciągnąć znaną twarz i skierować bijący z niej blask na swoją imprezę – na tyle widocznie ważną, że tak znamienita osobistość umieściła ją w napiętym grafiku.
Benedict Cumberbatch jest bardzo zajętym człowiekiem – po serialowej roli Sherlocka Holmesa dostaje coraz to nowe propozycje z Hollywood. Otrzymaną podczas zakończonej właśnie Off Plus Camery nagrodę „Pod prąd” skwitował więc ironiczną uwagą o „perwersyjności” tego osobliwego lauru. Najwyraźniej obecność gwiazdy warto uzasadnić nagrodą, nawet jeśli kończy się to absurdem – jak kilka lat temu na festiwalu Camerimage, kiedy na poły rozbawiony, na poły osłupiały Viggo Mortensen nie mógł pojąć, co znaczy „nagroda dla aktora za szczególną wrażliwość wizualną”.
Cumberbatch zgarnął wszystkie...

3572

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]