Reklama

Odys w porcie

Odys w porcie

27.09.2021
Czyta się kilka minut
Gospodarz kazał swoim ludziom, jak to ma w zwyczaju, odlecieć. Tym razem na być może z góry upatrzone pozycje.
T

To sformułowanie jest łaskawym przejawem naszej dobrej woli, że oto uznajemy, iż była to decyzja przemyślana i dobro- wolna. Chodzi nam tu o wycofanie się PiS-u z różnych pomysłów forsowanych przez ostatnie miesiące. Ich realizacja miała być wyraźnym i szalenie mocnym znakiem dla narodów globu, że Polacy żyją w niepodległym i niezależnym od czegokolwiek i kogokolwiek państwie. Zdaje się, że na miarę XXI wieku, którego właściwości niczym na razie nie zachwycają.

Pomysły te, jak np. ów likwidujący prywatną stację telewizyjną, albo ten o strefach wolnych od – jak powiadają – ideologii, bądź to twarde stanowisko w sprawie utrzymywania prehistorycznej kopalni i elektrowni na krańcach Polski, zakodowały się w rozumach wielu tutejszych jako najskuteczniejsze lekarstwa na choroby świdrujące społeczeństwo. Oddalać też miały liczne zagrożenia dla niepodległego bytu państwa polskiego....

4038

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Mnie jakos nie do smiechu. Jeszcze nie wieczor

STAROŚĆ IDZIE DROGI PANIE, CORAZ CIĘŻSZE WYPRÓŻNIANIE. CORAZ CZĘŚCIEJ W BRZUCHU BURCZY, KUSIEK MI SIĘ MOCNO SKURCZYŁ. GNIOTĄ KARK PRZEŻYTE LATA, BOLĄ NERKI I PROSTATA. WZROK NIEOSTRY, W STAWACH STRZYKA, CHYBA JUŻ NIE BĘDĘ BZYKAŁ !... To nie ja lecz pani Szymborska popełniła wierszyk o tym co pali się w starym piecu. Bo wiecie, są sprawy ważne i ważniejsze, priorytety układa nam stan umysłu, wiek tu odgrywa istotną rolę. Te heheszki Bidena czy Putina wcale zabawne nie są, wszak na tej samej platformie siedzą i na własnym wypróżnianiu powinni się skupić.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]