Reklama

Odwaga przypominania

Odwaga przypominania

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Dziękuję za krótkie rozważanie ks. Mieczysława Malińskiego “Znacie drogę" (“TP" nr 17/05). Za postawione tam pytania: czy mogę powiedzieć o sobie “Jam jest drogą, prawdą i życiem" (J 14, 6), “Kto mnie widzi, widzi i Ojca" (J 14, 9). Jestem osobą wiekową i słyszałam już wiele kazań, homilii i nauk rekolekcyjnych, ale nigdy nie spotkałam się z podobnymi pytaniami. A przecież dla każdego, kto uważnie czyta Ewangelię i stara się zrozumieć tak Chrystusa, jak Jego naukę - powinny to być pytania oczywiste. Podobnie, gdy Apostoł Paweł pisze: “Teraz zaś już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus" (Gal 2, 20). Zdanie to w odniesieniu do siebie powinien móc powtórzyć każdy chrześcijanin, a przynajmniej powinien wiedzieć, że jego zadaniem życiowym jako chrześcijanina - jego obowiązkiem jako osoby, która ma naśladować Chrystusa - jest dążenie do tego i proszenie Boga o to, aby zadaniu temu sprostać.
D

Dziękuję czcigodnemu ks. Malińskiemu i całej redakcji za odwagę przypominania nam tych radykalnych ewangelicznych wymogów.

JADWIGA ŁUCJA SKIERCZYŃSKA (Lublin)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]