Reklama

Odwaga przypominania

Odwaga przypominania

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Dziękuję za krótkie rozważanie ks. Mieczysława Malińskiego “Znacie drogę" (“TP" nr 17/05). Za postawione tam pytania: czy mogę powiedzieć o sobie “Jam jest drogą, prawdą i życiem" (J 14, 6), “Kto mnie widzi, widzi i Ojca" (J 14, 9). Jestem osobą wiekową i słyszałam już wiele kazań, homilii i nauk rekolekcyjnych, ale nigdy nie spotkałam się z podobnymi pytaniami. A przecież dla każdego, kto uważnie czyta Ewangelię i stara się zrozumieć tak Chrystusa, jak Jego naukę - powinny to być pytania oczywiste. Podobnie, gdy Apostoł Paweł pisze: “Teraz zaś już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus" (Gal 2, 20). Zdanie to w odniesieniu do siebie powinien móc powtórzyć każdy chrześcijanin, a przynajmniej powinien wiedzieć, że jego zadaniem życiowym jako chrześcijanina - jego obowiązkiem jako osoby, która ma naśladować Chrystusa - jest dążenie do tego i proszenie Boga o to, aby zadaniu temu sprostać.
D

Dziękuję czcigodnemu ks. Malińskiemu i całej redakcji za odwagę przypominania nam tych radykalnych ewangelicznych wymogów.

JADWIGA ŁUCJA SKIERCZYŃSKA (Lublin)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]