Reklama

Odtrutka

Odtrutka

24.06.2008
Czyta się kilka minut
Artykuł wycięty z prasy, odłożony do wykorzystania. Patrzę na datę: minęło dobrych kilka dni. Po co był mi potrzebny ten reportaż z podbiałostockiej wsi?
M

Mignął w gazecie bez echa, żadnego przeglądu prasy, żadnego dalszego ciągu. Ale teraz przypominam sobie, że wtedy pomyślałam: gdyby była taka przechodnia nagroda za najprzydatniejszy ludziom w tym dniu materiał prasowy, wybrałabym ten, zatytułowany "Modlę się jak za swoje". Bo?

Temat skromny, lokalny i pewnie tylko chęć interweniowania przesądziła o druku. Bo NFZ postanowił zlikwidować dotację do praktyki, którą na jednej z podbiałostockich wsi uprawia się od kilkudziesięciu lat. Rolnicy przejmują w opiekę pacjentów i pacjentki niedalekiego szpitala psychiatrycznego. Starzejący się schizofrenicy, opuszczeni przez rodziny, zamiast wegetować do śmierci w szpitalu, przygarniani są do domów rodzinnych. Stają się domownikami. Na ile mogą, pomagają w gospodarstwie, ale najważniejsza jest wspólna egzystencja w rolniczej zgrzebności.

Już kolejne...

2271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]