Reklama

Odporny jak maturzysta

Odporny jak maturzysta

08.07.2019
Czyta się kilka minut
Nic nie wskazuje, aby burzliwe okoliczności egzaminów dojrzałości – najpierw strajk w oświacie, później alarmy bombowe w trakcie matur – wpłynęły na tegoroczne ich wyniki.
PAWEŁ MAŁECKI / AGENCJA GAZETA
M

Maturę oblało 19,5 proc. uczniów, czyli niemal tyle co przed rokiem, ale tylko nieco ponad 6 proc. pozbawiło się szansy na tegoroczną poprawkę (oblewając więcej niż jeden egzamin obowiązkowy). Najwięcej poległo na matematyce: w liceach nie zdał co dziesiąty, w technikach co piąty. Czy matematyka – jak komentowano – okazała się znów „koszmarem maturzystów”? Niekoniecznie: średnik wynik na poziomie podstawowym z matematyki – 58 proc. – zauważalnie przekroczył ten z polskiego (52 proc.). Jeśli szukać powodu do zadowolenia, najłatwiej znaleźć go w rezultatach matur z języka obcego: na poziomie podstawowym średni tegoroczny wynik to 73 proc. Na zdjęciu: odbiór świadectw w I LO w Kielcach. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]