Reklama

Oddaj życie

Oddaj życie

16.04.2018
Czyta się kilka minut
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: że dziećmi Boga zostaliśmy nazwani – i nimi jesteśmy. Świat dlatego nas nie uznaje, że nie uznał Jego.
U

Umiłowani, już teraz jesteśmy dziećmi Boga, a nie ujawniło się jeszcze, kim będziemy. Wiemy, że kiedy On się objawi, do Niego podobni będziemy, gdyż zobaczymy Go takim, jaki jest” – stwierdza Jan Apostoł. Może tak powiedzieć, gdyż mówi do przekonanych, już wierzących, że Jezus Nazarejczyk jest rzeczywiście tym, w którego słowach i czynach Bóg ukazał siebie, swój sposób myślenia i postępowania. Mówi do tych, którzy uwierzyli, że Bóg patrzy na nas jak ojciec i nie potrafi inaczej, nawet wtedy, gdy stajemy się jego wrogami. Udowodnił to Syn Boga – Jezus. W pierwszej modlitwie eucharystycznej o tajemnicy pojednania ogłaszamy: „Byliśmy umarli z powodu grzechu i niezdolni zbliżyć się do Ciebie, ale Ty dałeś nam najwyższy dowód swego miłosierdzia, gdy Twój Syn, jedyny Sprawiedliwy, wydał się w nasze ręce i pozwolił się przybić do krzyża”. Dlatego Jezus ma prawo mówić o sobie: „Ja jestem...

2725

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]