Reklama

Od redakcji

Od redakcji

08.10.2012
Czyta się kilka minut
Trudno się dziwić, że „Tygodnik Powszechny” wydaje specjalny dodatek poświęcony tegorocznej – pięćdziesiątej! – edycji Nagrody Kościelskich.
Okładka dodatku "Nagroda Kościelskich 2012" (na zdjęciu Pałac Kościelskich w Miłosławiu) Reprint pocztówki z 1905 roku wydanej w Inowrocławiu – wyd. T. Pielatowski; ze zbiorów R. Klimczaka
P

Po pierwsze, nasze pismo zawsze starało się towarzyszyć młodej literaturze polskiej, a ta Nagroda często wskazuje czytelnikowi tropy, którymi warto podążać.

Po drugie, w gronie dotychczasowych laureatów są osoby bardzo mocno ze środowiskiem „Tygodnika” związane.

Po trzecie wreszcie, dzięki naszym przyjaciołom z poznańskiego Klubu Tygodnika do Wielkopolski zawita duch Jerzego Turowicza, legendarnego Szefa naszego pisma. Cieszymy się, że będziemy mogli przypomnieć tę niezwykłą, bardzo ważną dla nas postać.

Chcielibyśmy także pogratulować tegorocznemu Laureatowi, Andrzejowi Dybczakowi, autorowi książki „Gugara”. Empatia, z jaką pisze o syberyjskim ludzie Ewenków, wrażliwość na to, co nieuchwytne, świadomość, że podróż służyć może wewnętrznemu dojrzewaniu, wszystko to wartości bardzo nam bliskie.

Wspólnie z organizatorami zapraszamy Państwa serdecznie na tegoroczne święto literatury do Poznania i Miłosławia.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]