Reklama

Wstęp

Wstęp

07.10.2013
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo,
Okładka dodatku, na fot. Miłosław (reprint pocztówki sprzed 1905 r.; wydawca J. Jeziorkowski w Miłoslawiu; ze zbiorów R. Klimczaka)
S

Serdecznie zapraszam do wielkopolskiego Miłosławia, gdzie 12 października odbędzie się wręczenie Nagrody Kościelskich – jednego z ważniejszych wyróżnień literackich przyznawanych polskim twórcom.
To właśnie tutaj, w dawnym majątku rodziny Kościelskich, narodziła się tradycja mecenatu artystycznego, kontynuowana przez działającą w Genewie Fundację im. Kościelskich. To tutaj, w miejscu, które chętnie odwiedzali wybitni polscy pisarze, jak Henryk Sienkiewicz i Władysław Stanisław Reymont, spotykają się miłośnicy polskiej literatury, aby poznać laureata Nagrody Kościelskich i wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, towarzyszących uroczystości wręczenia Nagrody.
Zachęcam miłośników najlepszej polskiej literatury do odwiedzenia Miłosławia i Poznania, w którym od 8 października odbywać się będą warsztaty i spotkania literackie ze znanymi polskimi pisarzami. Zwieńczeniem tego cyklu będzie wieczór autorski z udziałem Krystyny Dąbrowskiej, tegorocznej laureatki Nagrody Kościelskich, oraz laureatów Nagrody z lat ubiegłych, który z pewnością pozwoli docenić kunszt i oryginalność znakomitych polskich twórców sztuki słowa.
Warto też podkreślić, że wielu autorów spośród nagrodzonych Nagrodą Kościelskich było związanych z Wielkopolską. W tym gronie znaleźli się m.in. Stanisław Barańczak, Przemysław Czapliński czy o. Jan Góra.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego sprzyja kulturalnym inicjatywom, zwłaszcza tym, które w szczególny sposób wzbogacają życie kulturalne naszego regionu. Uroczystość wręczenia Nagrody Kościelskich i towarzyszących jej wydarzeń jest tego najlepszym przykładem.
Raz jeszcze zapraszam do Miłosławia!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]