Reklama

Od Finlandii po Portugalię

Od Finlandii po Portugalię

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Srdjan Zivulovic / REUTERS / FORUM
N

Największe uznanie w Unii wzbudzają wśród jej obywateli otwarte granice – wynika z sondaży Eurobarometru. Również dla nas jest to najważniejsza wolność. Ceni ją 85 proc. ankietowanych, korzysta zaś z niej, pracując i studiując w innych państwach członkowskich, ponad 2 mln Polaków. Nasi rodacy stanowią największe grupy cudzoziemców w Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Danii, a także w Norwegii i Islandii (które nie należą do Unii, lecz są członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Zasada swobodnego przepływu osób jest w Unii powiązana z przywilejem dostępu do wspólnego rynku – na to, że w tej kwestii nie ma wyjątków, wskazuje twarde stanowisko Brukseli w rozmowach na temat Brexitu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]