Reklama

Od Finlandii po Portugalię

Od Finlandii po Portugalię

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Srdjan Zivulovic / REUTERS / FORUM
N

Największe uznanie w Unii wzbudzają wśród jej obywateli otwarte granice – wynika z sondaży Eurobarometru. Również dla nas jest to najważniejsza wolność. Ceni ją 85 proc. ankietowanych, korzysta zaś z niej, pracując i studiując w innych państwach członkowskich, ponad 2 mln Polaków. Nasi rodacy stanowią największe grupy cudzoziemców w Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Danii, a także w Norwegii i Islandii (które nie należą do Unii, lecz są członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Zasada swobodnego przepływu osób jest w Unii powiązana z przywilejem dostępu do wspólnego rynku – na to, że w tej kwestii nie ma wyjątków, wskazuje twarde stanowisko Brukseli w rozmowach na temat Brexitu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]