Reklama

Ocean Indyjski zalany ropą

Ocean Indyjski zalany ropą

17.08.2020
Czyta się kilka minut
To największa katastrofa ekologiczna w tej części Oceanu Indyjskiego.
REUNION REGION / EPA / PAP
G

Gwałtowne fale, zapowiadane u wybrzeży Mauritiusa, mogą zniweczyć wysiłek tysięcy ludzi, którzy od wielu dni usiłują zatrzymać plamę oleju napędowego wyciekającego z wraku japońskiego masowca „Wakashio”. To największa katastrofa ekologiczna w tej części Oceanu Indyjskiego. Na zdjęciu: budowa prowizorycznych barier wypchanych słomą. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]