Reklama

Ocean Indyjski zalany ropą

Ocean Indyjski zalany ropą

17.08.2020
Czyta się kilka minut
To największa katastrofa ekologiczna w tej części Oceanu Indyjskiego.
REUNION REGION / EPA / PAP
G

Gwałtowne fale, zapowiadane u wybrzeży Mauritiusa, mogą zniweczyć wysiłek tysięcy ludzi, którzy od wielu dni usiłują zatrzymać plamę oleju napędowego wyciekającego z wraku japońskiego masowca „Wakashio”. To największa katastrofa ekologiczna w tej części Oceanu Indyjskiego. Na zdjęciu: budowa prowizorycznych barier wypchanych słomą. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]