Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Ocalałe

Ocalałe

30.11.2014
Czyta się kilka minut
Kolekcja malarstwa, rysunku, rzeźby ze zbiorów Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Okładka dodatku „Ocalałe” il. Sasza Blonder, „Miasteczko”, olej, sklejka, ok. 1932 r.
N

Na wystawie znalazło się ponad 150 dzieł, autorstwa 50 artystów, które powstały od lat 90. XIX w. po II wojnę światową. W jej pierwszej części zgromadzono prace tworzone w gettach podczas niemieckiej okupacji. Druga część pokazuje różnorodność polsko-żydowskiego życia artystycznego od końca XIX stulecia po kres II Rzeczypospolitej. Wszystkie dzieła pochodzą z tworzonej od 1944 r. kolekcji sztuki ŻIH-u. Jest to największy w kraju zbiór sztuki stworzonej przez polskich Żydów.

Kurator wystawy: Teresa Śmiechowska Współpraca: Jakub Bendkowski, Michał Krasicki

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, Warszawa, ul. Tłomackie 3/5

Wystawa czynna od 30.10.2014 do 31.03.2015
Partner wystawy: Taube Philantropies
Patroni medialni: PAP | Gazeta Wyborcza | Co jest grane | Culture.pl | Tok FM | Tygodnik Powszechny | TVP Kultura | Newsweek Historia | The Warsaw Voice | Dzieje.pl | Kultura Liberalna

Redakcja dodatku: Piotr Kosiewski

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]